11 Bit Studios

Kendini anlamlı oyunlar yaratmaya ve yayınlamaya adamış bağımsız bir oyun şirketi, yaygın olarak anlaşılan bir popüler kültür üzerinde güçlü bir iz bırakabilir.

4A Games

4A Games is a multicultural video game dev studio with offices in Malta and Ukraine -- known for its atmospheric first-person shooters Metro 2033, Metro: Last Light, Metro Redux, and the upcoming Metro Exodus.

5 Lives Studios

5 Lives Studios, Avustralya oyun endüstrisinin çöküşünün ardından bir araya gelen beş sektör gazisinden oluşan bir ekiptir. Neredeyse on yıl boyunca çeşitli stüdyolarda birlikte çalıştıktan sonra, her zaman yapmak istedikleri oyunları yaratmak için kendi bağımsız girişimlerine başlamaya karar verdiler. Bunlar arasında Syndicate, Grand Theft Auto, Darksiders, Star Wars ve daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli türler ve özellikler üzerinde çalıştılar.

Avalanche Studios

Avalanche Studios Group, Stockholm merkezli İsveç video oyunu geliştiricisi ve yayımcısıdır. Avalanche Studios, Expansive Worlds ve Systemic Reaction şirketlerinin üst şirketidir

BANDAI NAMCO Entertainment

Bandai Namco Entertainment, Inc., Japonya merkezli bir çok uluslu video oyunu geliştirme ve yayımlama şirketidir. Şirket, 31 Mart 2006 tarihinde Namco Bandai Games adıyla kurulmuş olup 1 Nisan 2015 tarihinde Bandai Namco Entertainment adını aldı. Şirketin merkezi Tokyo'nun Minato semtinde yer almaktadır.

Beamdog

Yaklaşık on yıldır hayranlarımızı memnun etmek için ana odak noktamız mühendislik mükemmelliği olmuştur. Masaüstünde, mobil cihazda veya ötesinde oynamayı seçtiğiniz her yerde ilgi çekici oyun deneyimleri yaratıyoruz. Beamdog olarak, sadece ürünlerimizdeki kaliteye değil, iş yerimizdeki kaliteye de değer veriyoruz. Bu amaçla, aşağıdaki değerleri geliştirmeye özen gösteriyoruz:

Blackbird Interactive

Blackbird, Vancouver, BC, Kanada'da bulunan bağımsız bir oyun geliştirme stüdyosudur.

Blue Byte

30 yılı aşkın tecrübesiyle Ubisoft Blue Byte, Avrupa oyun endüstrisinin öncüsüdür. Bugün, Berlin, Düsseldorf ve Mainz'deki üç farklı stüdyomuzla Almanya'nın en büyük oyun geliştiricisiyiz. 40'tan fazla ülkeden farklı ekiplerimiz, uluslararası bir izleyici kitlesi için çok çeşitli AAA Ubisoft oyunları yaratır ve birlikte geliştirir. Ubisoft grubuna en son teknolojilerin ve hizmetlerin katkılarıyla gurur duyuyoruz. AAA oyunlar, büyük markalar ve geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmak istiyorsanız, daha iyi bir yer yoktur.

Bohemia Interactive

We create rich and meaningful gaming experiences based on various topics of fascination. By opening up our games, we provide platforms for you to explore, create, and connect.

Cradle Games

Québec City'nin uğultulu tekno merkezi St-Roch'un kalbinde - Cradle Games, sektörün gazileri tarafından kurulan bir video oyunları stüdyosudur. PC ve ev konsolu için aksiyon ve macera rol yapma oyunlarına odaklanıyoruz.

CREATIVE ASSEMBLY

The Creative Assembly, 28 Ağustos 1987 yılında Tim Ansell tarafından kurulan İngiliz oyun geliştirme şirketidir.

Creepy Jar

KORKU, TEMEL BİLGİLERİNİZİ UYARIR VE TÜM GÜCÜNÜZLE HAYATTA KALMAK İÇİN MÜCADELE EDER. BİZİMLE YANSIYAN TEMALAR BU, SİZİ ULAŞTIRACAĞIMIZ AYAR BU.

Criterion Software

Criterion, oyunları yaşayan ve nefes alan yetenekli bir ekiptir; masa başından video oyunlarına. Bizi oyun oynarken, yaratırken, nefes alırken ve konuşurken bulacaksınız. Aslında oyun oynamak bizim için o kadar önemli ki, her gün oyun oynamak için kasıtlı olarak ayırdığımız bir yığın zamanımız var! En geniş deneyim yelpazesinden öğrenmek kendi oyunlarımızı daha iyi hale getirir.

Croteam Official

Croteam. A Croatian independent studio. Rhymes with "Broteam". Best known for Serious Sam series and a philosophical puzzle adventure game The Talos Principle. Also some VR stuff.

DONTNOD Entertainment

DONTNOD is an independent French studio that develops "AA" budget video games in popular genres, such as adventure (Life is Strange), action (Remember Me) and RPG (Vampyr).

Facepunch Studios

Bağımsız bir oyun geliştirme stüdyosuyuz. Oyunlar yapıyoruz.

Flashback Games

Flashback Games, öncelikli olarak sıra tabanlı stratejilere odaklanan bağımsız bir video oyunu geliştiricisidir. Amacımız, son derece ulaşılabilir ve oynaması eğlenceli ve aynı zamanda çok fazla derinlik sunan oyunlar yaratmaktır. Bu tasarım felsefesi klasik formülle ifade edilebilir: "Oynaması kolay, ustalaşması zor". Video oyunlarının altın çağında olduğu gibi, iyi oyun bizim önceliğimiz olmaya devam ediyor. Ancak kaliteyi taahhüt ediyoruz ve oyuncularımızın beklentilerini karşılayana ve onlara her yönden harika bir deneyim sunana kadar oyunlarımızın her yönünü cilalıyoruz. Yaptığımız şey konusunda tutkuluyuz ve oyunlarımızın her birine küçük bir sanat eseri gibi davranıyoruz.

Flying Oak Games

Ahşap ve piksellerden oluşan, Kuzey Doğu Fransa'nın gizli bir ormanında harika oyun deneyimleri inşa eden bir oyun geliştirici ikiliyiz. En çok NeuroVoider, Dead End ve Hoy gibi oyunlar yapmakla tanınırız. Ayrıca birkaç diğer stüdyoya oyunlarını geliştirmeleri ve konsollara aktarmalarına yardımcı olduk.

Frictional Games

Frictional Games, korku temalarımız ve anlatı deneyimlerimizle tanınan küçük, bağımsız bir oyun geliştiricisidir. Penumbra Series, Amnesia: The Dark Descent ve SOMA'yı geliştirdik ve Amnesia: A Machine for Domuzları yayınladık.

GIANTS Software

Farming Simulator oyun paketinin ve GIANTS Engine SDK'nın yaratıcılarının evi olan GIANTS Software'e hoş geldiniz.

Hangar 13

Hangar 13, eski Hamilton Hava Kuvvetleri Üssü bölgesinde, Novato, Kaliforniya'da bulunan bir Amerikan video oyunu geliştiricisidir. Haden Blackman tarafından kurulan şirketin bir bölümü Aralık 2014 yılında 2K Games tarafından satın alındı ve Mafya III Ekim 2016 yılında piyasaya sürüldü. 2017'de Hangar 13, 2K Czech ile birleştirildi, bu nedenle stüdyo Brno ve Prag'da iki ek stüdyo aldı;dördüncü stüdyo 2018'de Brighton'da açıldı.

Hopoo Games

Hopoo Games, Amerikan bağımsız video oyunu geliştiricisidir. Paul Morse ve Duncan Drummond tarafından 2012'de Washington Üniversitesi'nden iki öğrenci iken kuruldu. 8 Kasım 2013'te piyasaya sürülen Risk of Rain'in yaratılmasıyla tanınıyorlar. Daha sonra Deadbolt (2016) ve devam filmi Risk of Rain 2'yi (2019, Erken Erişim) geliştirdiler.

Klei Entertainment

Yetenekli, yaratıcı insanlar birlikte çalışıp öğrendiklerinde, gerçekten yeni bir şey yaratma konusunda korkusuzca, harika şeyler olur. Durmaksızın deneyler yapıyoruz, yol boyunca birçok hata yapıyoruz ve her gün inanılmaz içgörüler kazanıyoruz. 2005'ten beri, bu sürecin harika sonuçlar ürettiğini gördük. Mark of the Ninja'dan Don't Starve'a kadar birçok türde çığır açan oyunlar yarattık. Her zaman yolculuğumuzda bize katılmayı öğrenmeyi seven insanları arıyoruz.

Massive Entertainment

Massive Entertainment, İsveçli bir video oyun geliştiricisi ve Malmö merkezli bir Ubisoft stüdyosudur. Şirket, 2008'den beri tamamen Ubisoft'a aittir. Stüdyo, Ground Control, World in Conflict ve son unvanları Tom Clancy's The Division 2 ile tanınır.

Mimimi

Making games and crying about it since 2008.

Neocore Games

Çeşitli RTS / RPG'ler (Crusaders, King Arthur) ve ARPG'ler (The Incredible Adventures of Van Helsing serisi ve Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr) konusunda uzmanlaşmış, merkezi Macaristan'da bulunan bağımsız geliştirici stüdyosu.

Nodding Heads Games

Hindistan'ın Pune şehrinde bulunan tutkulu geliştiricilerden oluşan bir ekibiz. Amacımız, Hint alt kıtasından hikayeleri, mitleri ve ilimleri yansıtan en kaliteli oyunları sunmaktır.

Paradox Development Studio

Paradox Development Studio İsveçli video oyun geliştiricisi. Firma 1995 senesinde kurulmuştur, Europa Universalis, Hearts of Iron, Crusader Kings, Victoria ve Stellaris gibi strateji oyun serileriyle tanınır.

People Can Fly

2002 yılında kurulan People Can Fly, Polonya'daki en iyi AAA oyun geliştirme stüdyolarından ve Avrupa'nın önde gelen UNREAL ENGINE stüdyolarından biridir.

PlatinumGames

PlatinumGames Inc., Japonya merkezli bir video oyunu şirketidir. Şirket, Ekim 2007 tarihinde Seeds Inc. and Odd Inc şirketlerinin birleşmesiyle kurulmuştur. Şirketin merkezi Osaka'nın Kita semtinde yer almaktadır

Remedy Entertainment

Founded in 1995, we have always aimed to create impactful games that break media boundaries and feature iconic characters, compelling narrative and stylized gameplay.

Rockstar North

Rockstar North Ltd., İskoçya'nın Edinburg şehri merkezli video oyunu geliştirme şirketidir.

Slant Six Games

Slant Six Games, 2005 yılında kurulan Kanadalı bağımsız bir video oyun geliştiricisiydi. [1] Şirketin adı, aynı adı taşıyan 1959 Chrysler motorundan türetilmiştir. Slant Six Games'in stüdyosu Vancouver, British Columbia, Kanada'da bulunuyordu. [1] BC Business 2011 tarafından British Columbia'da çalışmak için en iyi 7. şirket seçildi.

Squad

Kerbal Space Program (genelde KSP olarak da bilinir), Windows, Mac OS X, and Linux gibi işletim sistemleri için Squad tarafından geliştirilen bir uçuş-uzay simulasyonudur. İlk versiyonu 24 Haziran 2011 tarihinde yayınlanmıştır.[3] 20 Mart 2013 tarihinden bu yana kendi resmi sitesi aracılığıyla Steam üzerinden satışa sunulmuştur.[4] Program, bu süre zarfında en çok satan 3 oyundan biri olma başarısı göstermiştir.[5] Programla ilgili güncellemeler yayınlanmaya devam etmektedir. Bunda KSP' nin oyun modları için büyük destek verdiğini ve piyasaya çıkışından kısa bir süre sonra oyunla ilgili büyük bir topluluk kurduğunu da unutmamak gerekir.[6][7] Uzay endüstrisinde yer alan birçok kişi de oyuna ilgi duymaktadır.

Straight Right

Melbourne, Avustralya'da oyunlar yapıyoruz. İlk çalışmamız olan Need for Speed Shift 2 Unleashed, EA tarafından Ağustos 2011'de piyasaya sürüldü ve App Store'da, yorumcular ve hayranlar arasında büyük bir sevgi görüyor. Saldırıdan çıktıktan sonra, planımız mobil cihazlar, diğer taşınabilir cihazlar ve yeni konsol nesli için daha fazla oyun yapmaktır.

Studio MDHR Entertainment Inc.

Hello old friends and new! While we initially announced a 2019 release date for the Delicious Last Course expansion, our highest priority is making sure this new adventure meets the meticulous level of care and quality we always strive for. Furthermore, the development of the original game taught us a great deal about the importance of making things in a way that’s healthy and sustainable for our team.

The Fun Pimps

The Fun Pimps A.K.A. TFP, hem ekibimizin hem de oyuncularımızın gerçekten oynamak istediği oyunlar yapma tutkusuna sahip, oldukça deneyimli Oyun ve Yazılım geliştiricilerinden oluşan küçük bir gruptur. Amacımız, başka hiçbir yerde elde edemeyeceğiniz kalıcı bir oyun deneyimi yaratmaktır. Bu bir oyundan daha fazlası, bir sevgi emeği!

The Game Kitchen

Blasphemous'un resmi sanat kitabına bakın. Kitap, oyunun arkasındaki sanatın tüm sırlarını, tasarımlarını ve konseptlerini bulabileceğiniz 192 sayfa içeriyor.  

Traveller's Tales

TT Games, oyun yayıncısı Giant Interactive ile geliştirici Traveller’s Tales'in birleşmesiyle 2005 yılında kuruldu. Genç oyuncular ve aileleri için interaktif eğlencenin lider yayıncısı olma misyonumuza devam etmekten gurur duyuyoruz. Warner Bros'un bir parçası olarak, dünyanın en büyük eğlence mülklerini temel alan gelecekteki oyunlar için heyecan verici planlarımız var.

Tripwire Interactive LLC

“Gamers want games that grab their attention and will keep them coming back for more. Tripwire has been producing those types of games for 10+ years and we're always on the lookout for these types of products...”

Unknown Worlds Entertainment

“Independent developer of Subnautica & Natural Selection”

Vicarious Visions

Vicarious Visions, Inc., Albany, New York merkezli bir Amerikan video oyun geliştiricisidir.

Vigil Games

Vigil Games, THQ'nun sahibi olduğu Austin, Texas merkezli bir Amerikan video oyun şirketidir. Çizgi roman sanatçısı Joe Madureira ve David Adams tarafından oluşturuldu. Ayrıca, PC için Warhammer 40.000 devasa çok oyunculu çevrimiçi oyunu (Games Workshop tarafından aynı adı taşıyan evrene dayalı) geliştiriyorlardı; ve PlayStation 3 ve Xbox 360 için Darksiders'ı (orijinal bir IP) yayınladı. Darksiders 2 Ağustos 2012'de olumlu eleştiriler aldı. Vigil Games, THQ disolution müzayedesinde satın alınmadı ve sonuç olarak kapatıldı.

Visual Concepts

Mayıs 1988'de kurulan şirket, en çok 2K franchise'ında başta NBA 2K ve WWE 2K olmak üzere spor oyunları geliştirmesiyle tanınıyor.

Wube Software LTD.

Wube Software size Factorio'yu getiren bir grup geeky programcısı ve sanatçısıdır.

Xbox Game Studios

r 15 game development studios focus on delivering great games for everyone, wherever they play—on console, PC, or mobile devices. We’re responsible for developing and publishing some of the biggest game franchises in history: Age of Empires, Forza, Gears of War, Halo, Minecraft, Microsoft Solitaire, Microsoft Flight Simulator, State of Decay, and many more. We believe that play is the thing that unites everyone, because when everyone plays, we all win.

10 Chambers

Biz Kimiz? Size yapabileceğimiz en destansı Ortaklaşa deneyimi sunmaya kararlı bir oyun geliştiricisiyiz.

2D Boy

2D Boy, San Francisco merkezli cesur yeni bir indie oyun stüdyosudur ve oyunları eski moda hale getirir - iki kişilik bir ekip, parasız ve çok fazla "aşk".

2K

2K, BioShock, Borderlands, Sid Meier's Civilization, XCOM, WWE 2K ve NBA 2K gibi eleştirmenlerce beğenilen franchise'lar geliştiriyor ve yayınlıyor.

Abrakam

Misyonumuz, çığır açan Strateji Oyunu deneyimleri sunmaktır hem tek hem de çok oyunculu meraklıların en sevdikleri cihazlarda bir araya geldiği yer. Yolculuğumuz, 2017'nin başlarında piyasaya sürülen benzersiz ve eleştirmenlerce beğenilen bir Strateji Kart Oyunu olan Faeria ile başladı.

Aggro Crab

Aggro Crab, Seattle, WA merkezli bağımsız bir oyun stüdyosudur. Başarısız teknoloji başlangıç fikirleri temalı zindanları keşfetme konusunda üçüncü şahıs roguelite olan Going Under'ı geliştirmek için çok çalışıyoruz.

Airship Syndicate

Gelişen Austin, Texas'ta bulunan Airship Syndicate, daha önce Darksiders'ın inşa ettiği ev olan Vigil Games'in dört endüstri veterineri tarafından kuruldu. Vizyoner çizgi roman sanatçısı Joe Madureira liderliğinde, hem stüdyomuzda hem de dünyanın farklı yerlerinde bulunan geniş bir yetenekli katılımcı grubuyla çalışıyoruz. Projelerimiz arasında Battle Chasers: Nightwar, Darksiders Genesis ve yakında çıkacak olan Ruined King: A League of Legends Story yer alıyor. Amacımız basit: çeşitli oyun platformları için en kaliteli oyunları oluşturmak için yalın, eğlenceli, bağımsız bir oyun stüdyosu kurmak.

Amplitude Studios

Amplitude Studios SASU, Paris merkezli bir Fransız video oyun geliştiricisidir. Stüdyo, Ocak 2011'de eski Ubisoft çalışanları Mathieu Girard ve Romain de Waubert de Genlis tarafından kuruldu ve Haziran 2016'da Sega tarafından satın alındı. Amplitude, artık Creative Assembly, Sports Interactive ve Relic Entertainment'ı da içeren Sega West'in bir parçası.

ArenaNet

ArenaNet bir NCsoft iştiraki olarak video oyunları geliştiren bir firmadır. 2000 yılında, Mike O'Brien, Patrick Wyatt ve Jeff Strain tarafından Bellevue, Washington'da kurulmuştur.

Arkane Studios

Arkane Studios, Lyon merkezli bir Fransız video oyunu geliştiricisi. 1999 yılında kuruldu ve ilk oyunu Arx Fatalis'i 2002'de piyasaya sürdü. Temmuz 2006'da Austin, Teksas'ta ikinci bir stüdyo olan Arkane Studios Austin'i açtı.

Asobo Studio

Yeni nesil oyunlar yaratıyoruz.

astragon Entertainment

astragon is widely known as a successful publisher of sophisticated simulation games for PC, consoles and mobile platforms. Well received franchises like Landwirtschafts-Simulator, Construction Simulator and Big Fish complement the versatile portfolio of the privately held publisher. The key element for simulation games published by astragon is a combination of highly detailed technical simulations with challenging tasks resulting in a long-term, entertaining gameplay experience.

Atlus

Atlus, Nisan 1986'da kuruldu ve ilk yıllarını diğer şirketler için bir video oyunu geliştiricisi olarak geçirdi. 1989 yılında kendi başına bir video oyunu yayıncısı oldu ve Ekim 2010'da Index Corporation ile birleştirilene kadar varlığını sürdürdü. Dağılmanın ardından, satın alındığı 2013 yılına kadar Index Corporation tarafından video oyunu yayıncılığı için kullanılan bir marka olarak Atlus adı devam etti. Sega tarafından ve başlangıçta Sega Dream Corporation adı altında bir şirket olarak yeniden canlandı.

Battlestate Games

BATTLESTATE GAMES LIMITED, FPS ve hardcore oyunlarda deneyimli kişiler tarafından kurulmuş bir oyun geliştirme stüdyosu ve dünya çapında bir yayıncıdır.

Behaviour Interactive Inc.

Dünyanın önde gelen bağımsız video oyun geliştiricilerinden biri olarak, sadece oynamak istediğimiz oyunları yapıyoruz.

Bethesda Game Studios

Bethesda Game Studios, çığır açan çalışmaları ile dünya çapında tanınan ödüllü geliştirme ekibidir.

Big Blue Bubble

Big Blue Bubble, eğlenceli, yenilikçi ve erişilebilir başlıklar oluşturma konusunda 15 yılı aşkın deneyime sahip köklü bir video oyun geliştiricisidir. Yaratıcılığa ilham veren ve her yaştan insanı oyuncu taraflarını kucaklamaya teşvik eden çeşitli platformlarda oyunlar geliştiriyorlar.

BioWare

Hikayenizin kahramanı olmanız için size ilham veren macera, çatışma ve arkadaşlık dünyaları yaratmak için çalışan bir firma.

bitHuffel

bitHuffel ikili labirentlerin keşfedilmesiyle çok sayıda eğlenceli, amaca yönelik ve yenilikçi dijital yaratımlar oluşturuldu ve geleceğe yönelik planlar bitHuffel'in mirasının kalıcı olmasını sağlayacak.

Black Matter Pty Ltd

Black Matter, Hell Let Loose'un ilk adlı kitabının gelişimini desteklemek için 2015 yılında kurulmuş bağımsız bir stüdyo ve yayıncıdır. Seçkin sanatçı ve programcılardan oluşan uluslararası bir ekipten oluşan Black Matter, ortaya çıkan, oyuncu odaklı oyun tasarımıyla yönetilen güzel dünyalar yaratmaya odaklanıyor.

Blizzard Entertainment

Blizzard Entertainment, bilgisayar oyunları üreten Irvine, Kaliforniya merkezli bir şirkettir. 1994'te Warcraft oyununu çıkardığından beri, dünyaca bilinen bir oyun şirketi olmuştur

Bossa Studios

Bossa Ekim 2010'da Henrique Olifiers (baş oyuncu), Roberta Lucca (baş pazarlamacı), Ric Moore (baş teknoloji uzmanı) ve Imre Jele (baş yaratıcı) tarafından kuruldu.

Bulwark Studios

Bulwark Studios, Fransız video oyunları indie stüdyosudur. PC'ler ve konsollar için oyunlar yaratıyoruz. Daha önce Crowntakers, son zamanlarda Warhammer 40,000 Mechanicus.

Bungie

Bungie, Inc., Bellevue, Washington, ABD merkezli Amerikalı bir video oyunu geliştiricisidir. Şirket, Mayıs 1991'de Chicago Üniversitesi öğrencisi Alex Seropian tarafından Bungie Software Products Corporation ismiyle kurulmuştur.

CAPCOM

Japon video oyunu geliştiricisi ve yayıncısı.

CD PROJEKT RED

Daha çıkmamasına rağmen bir çok ödül alan Cyberpunk oyunun geliştiricisi ve yapıncısı.

Climax Studios

Climax Studios, merkezi İngiltere'nin Portsmouth şehrinde bulunan İngiliz video oyunu geliştirme şirketi. 1988 yılında Karl Jeffery tarafından kurulmuştur.[1]

Codemasters

Codemasters İngiliz video oyun geliştirme ve yayınlama şirketi. 2005'te uluslararası aylık bülten Develop Dergisi'nde Codemasters bağımsız oyun geliştiricisi olarak adını duyurmuştur. Firma genellikle yarış oyunları ile tanınır.

Coffee Stain Studios

Coffee Stain Studios AB, Skövde merkezli bir İsveçli video oyunu geliştiricisidir. 2010 yılında dokuz Skövde Üniversitesi öğrencisi tarafından kurulan şirket, en iyi Nisan 2014'te piyasaya sürülen Keçi Simülatörü ve 2019'da erken erişim oyunu olarak piyasaya çıkan Memisfactory ile tanınıyor

Colossal Order Ltd.

Colossal Order, Finlandiya merkezli ekonomi - simülasyon oyunları ile tanınan bir oyun yapım şirketi. Şirket 2009 yılında Finlandiya'nın Tampere şehrinde kurulmuştur. Şirketin geliştirdiği oyunların dağıtımcılığını, testlerini, reklamlarını ve satışlarını Paradox Interactive yapmaktadır.

Counterplay Games

Kaliforniya'da bulunan sıkı sıkıya bağlı ve girişimci bir ekibiz. Zanaatımızla ve kişisel gelişimimizle gurur duyuyoruz. Oyun oynamak ilk aşkımızdır - ona güveler gibi ateşe çekiliriz.

Crema

Crema, mobil platformlar için geliştirmeye başladığımız 2009 yılında kuruldu. Instant Buttons, bugüne kadar 20 milyon indirmeyi aşan ilk uygulamamızdı. Şirket daha sonra 2012 yılında kuruldu ve odak noktamız en kaliteli mobil oyunlar yapmaya, Apple tarafından öne çıkan ve hem kamuoyunda hem de eleştirel olarak iyi karşılanan çeşitli oyunlar yaratmaya kaydı.

CROWBAR COLLECTIVE

Biz Crovbar Colective'iz oyun yaparız.

Crytek

Crytek, Frankfurt, Almanya merkezli bağımsız bir video oyun geliştiricisi, yayıncısı ve teknoloji sağlayıcısıdır.

Cyanide Studio

Cyanide, bağımsız ve özel bir video oyun stüdyosudur. Paris merkezli, 2000 yılında kuruldu ve Fransa'daki en üretken oyun geliştirme stüdyolarından biri haline geldi.

Cygames

Cygames, Inc., bir Japon web hizmetleri şirketi olan CyberAgent tarafından 2011 yılında kurulmuştur. 2012 yılında DeNA, Cygames'in% 24 hissesini satın aldı. Kısa bir süre sonra, stüdyo Gamasutra tarafından yılın en iyi 10 oyun geliştiricisinden biri olarak seçildi.

Deck13

Deck13 Interactive GmbH, Frankfurt merkezli bir Alman video oyunu geliştiricisi ve yayıncısıdır. Şirket, Temmuz 2001'de Ankh: The Tales of Mystery gibi RISC OS için video oyunları geliştiren Artex Software'in arkasındaki ekip tarafından kuruldu.

Deep Silver

Deep Silver, Planegg merkezli Koch Media'nın video oyunu yayıncılığı için kurulmuş bir bölümüdür.

DICE

2006'dan beri bir Electronic Arts şirketi olarak, yaratıcılık, tutku, güçlü şirket içi oyun motoru Frostbite ve topluluklarımız için olağanüstü bir şey yaratma tutkusuyla sınırları zorlamaya devam ediyoruz.

Digital Arrow

Oyunlarda en kaliteli manzarayı, müziği ve vızıltıyı yaratmaya çalışan yetenekli, genç profesyonellerden oluşan bir ekibiz. PC ve Konsol platformları için yüksek kaliteli, yeni nesil oyunlar üreten bağımsız bir oyun geliştirme şirketiyiz.

Dotemu

2007 yılında kurulan Dotemu, bir Video Oyunu geliştiricisi ve yayıncısıdır. Güzel Paris şehrinde, "retrogaming" konusunda uzmanız: Geçmişteki en iyi oyunları en yeni platformlarda geri getiriyoruz.

Double Fine Productions

Oyunların ne olabileceğini ve ne yapabileceğini ileri götürmeye yardımcı olan geliştiricilerin güzel ve orijinal oyunlarını seviyoruz.

Echtra Inc.

Echtra Games, aksiyon rol yapma oyunları dünyasının şekillenmesine yardımcı olan tecrübeli geliştiricilerden oluşan San Francisco merkezli bir oyun stüdyosudur. Ekip, Torchlight ve Diablo gibi türü belirleyen oyun serilerinin ortak yaratıcısı Max Schaefer tarafından 2016 yılının başlarında kuruldu. Torchlight dünyasını canlandırmak için uzun süredir devam eden bir rüya, ona endüstrinin en iyi geliştiricilerinden bazılarını yeniden bir araya getirmesi ve stüdyonun ilk projesi olan Torchlight III'ü yaratması için ilham verdi.

Eko software

Eko Software, video oyunlarının üretimi, geliştirilmesi ve yayınlanması konusunda faaliyet gösteren, 19992 yılında Paris merkezli bir şirkettir. Eko Software çok sayıda platformda oyunlar geliştirdi: PC, PlayStation 2, Nintendo Wii, Nintendo DS, PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation Portable, Samsung Smart TV, Nintendo 3DS, iOS, PlayStation 4 ve Xbox One.

Electronic Arts

Electronic Arts, Amerikalı bir video ve bilgisayar oyunu üreticisi ve yayımlayıcısıdır. 2005 yılı itibarıyla alanında en büyük şirket unvanına sahiptir ve toplam geliri 2,9 milyar $'ı bulur. EA Games ismiyle de bilinir. Hisseleri NASDAQ'da EA ismiyle işlem görmektedir.

Endnight Games

Eski görsel efekt sanatçıları tarafından kurulan, kaliteye ve oyuncu deneyimine odaklanan küçük bir ekibiz.

Fatshark

Warhammer dünyasında geçen dört oyunculu bir kooperatif aksiyon oyunu olan Warhammer: Vermintide 2'nin geliştiricisi ve yayıncısı.

Firaxis Games

1996 yılında kurulan Firaxis Games, "zamana meydan okuyan oyunlar oluşturma" konusunda sarsılmaz bir misyona sahip dünyaca ünlü bir oyun geliştirme stüdyosudur.

Frictional Games

Frictional Games, korku temalarımız ve anlatı deneyimlerimizle tanınan küçük, bağımsız bir oyun geliştiricisidir. Penumbra Series, Amnesia: The Dark Descent ve SOMA'yı geliştirdik ve Amnesia: A Machine for Domuzları yayınladık.

FromSoftware

FromSoftware, Inc., Japonya merkezli bir video oyunu geliştiricisiydi. Şirket, 1 Kasım 1986 tarihinde kurulmuş olup özellikle Armored Core ve Souls serisi ile Bloodborne oyunları ile bilinmektedir. Şirketin merkezi Tokyo'nun Shibuya semtinde yer almaktadır.

Frontier Developments

Frontier Developments plc, İngiltere'nin Cambridge şehrindeki Cambridge Bilim Parkı'nda bulunan bir İngiliz video oyunu geliştiricisidir. David Braben tarafından Ocak 1994'te kurulan Elite serisinde 2014'ün Elite: Dangerous dahil olmak üzere birçok oyun üretti.

Funcom

Funcom Oslo AS online oyunlar konusunda uzmanlaşmış bir Norveçli video oyunu geliştiricisidir. Devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu Age of Conan, Anarchy Online ve The Secret World - ve The Longest Journey serisinin macera oyunlarıyla tanınıyor.

Gaming Minds

Ekibimiz, 1992'den beri PC ve oyun konsolları için oyunlar geliştiriyor. Bu oyun, Almanya'daki en popüler video oyunlarından bazılarını yaratan endüstri gazileri ve genç yetenekli geliştiricilerden oluşuyor. Gaming Minds Studios, 2009 yılında kuruldu ve Kalypso Media Group'un bir parçasıdır.

Gearbox Software

Gearbox Software, LLC, ABD tabanlı, merkezi Plano, Teksas'ta yer alan bir oyun geliştirici şirket. En çok geliştirdikleri Borderlands oyunu ile tanınmaktadırlar. Ayrıca şirket Duke Nukem serisinin haklarına sahiptir

Ghost Games

EA Gothenburg, Electronic Arts'a ait olan ve Gothenburg'da bulunan İsveçli bir video oyun geliştiricisidir. Stüdyoda başka iki yer daha vardı; biri İngiltere'deki Guildford'da, diğeri ise Bükreş, Romanya'da. 2013'ten 2020'ye kadar, Need for Speed ​​yarış oyunu serisinin geliştirilmesini denetlediler.

Ghost Ship Games

Sloganımız basit: İlk Co-op. Amacımız, Co-op'u bir sonraki seviyeye taşımak ve Core Gamer'a odaklı harika oyunlar yapmak.

Ghoststory

Odak noktamız: Onlardan bir şey isteyen, oyunları seven insanlar için sürükleyici, hikaye odaklı oyunlar yaratmaktır.

Giant Enemy Crab

Giant Enemy Crab mem, 2006 yılında bir Sony basın toplantısında ortaya çıktı. Konferans bir felaketti ve birkaç mem ortaya çıkardı. Dikkate değer olanlar arasında Ridge Racer, 599 $ ve Giant Enemy Crab vardı. Konferansta, Bill Ritch (Gengi 2'nin yapımcısı) oyunun savaşlarının aslında eski Japonya'da gerçekleştiğini iddia etti ve ardından "Dev Düşman Yengeç" adını verdiği bir patrona karşı bir dövüş göstermeye başladı. Video oyunları için yeni bir fikirmiş gibi davranarak, büyük hasar için zayıf noktasına saldırmanız gerektiğini belirtti. Klip internete kondu ve popülerlik kazandı.

Giant Squid

Video oyunlarının bir eğlenceden fazlası olabileceğine inanıyoruz - çok çeşitli insanlara güzel, anlamlı ve zamansız deneyimler sunan sanatsal bir araç olabilirler. Amacımız, bu potansiyeli gerçekleştiren oyunlar yaratmaktır. Oyunculara ilham verecek, geleneğe meydan okuyacak ve interaktif eğlencenin sınırlarını yeni heyecan verici alanlara taşıyacak yenilikçi ve derinlemesine hareket eden deneyimler yaratmaya çalışıyoruz.

Gray Matter Studios

Grey Matter Studios, LLC, 2017 yılında Camp Digital'in ana şirketi olarak kuruldu ve Porch Swing Productions tarafından Nashville'de üretilen Pickler & Ben günlük talk şovunun rekor teknik prodüksiyon şirketidir.

Guerrilla

Guerrilla B.V., Amsterdam merkezli Hollandalı bir video oyunu geliştiricisidir. Şirket, Ocak 2000'de üç küçük geliştirme stüdyosunun bir multimedya holding şirketi Lost Boys'un bir yan kuruluşu olarak birleştirilmesiyle Lost Boys Games olarak kuruldu

Gunfire Games

U.S. Gunfire Games, LLC, Austin, Texas merkezli bir Amerikan video oyunu geliştiricisidir. Stüdyo, David Adams tarafından Temmuz 2014'te kuruldu ve bu stüdyonun kapanmasından hemen önce Crytek ABD'nin çekirdek ekibini de beraberinde getirdi.

HB Studios Multimedia Ltd.

HB Studios, Nova Scotia'daki bağımsız stüdyomuzdan ödüllü video oyunları yaratır. Video oyunu geliştirmede yer alan sanat ve süreç konusunda tutkulu olan geliştiriciler, yaratıcılar ve hayranlardan oluşan bir ekibiz. Konsollar, mobil cihazlar ve türler arasında, günümüzün en büyük oyun başlıklarının ve franchise'larının oluşturulması ve geliştirilmesinde uygulamalı deneyime sahip çeşitli bir ekibimiz var.

Heart Machine

Heart Machine, Alx Preston tarafından kurulmuş bağımsız bir video oyun geliştirme stüdyosudur.

Id Software

Yoğun bir oyun deneyimi sunmak için en yeni teknolojiyle desteklenen, en yenilikçi ve sürükleyici dünyaları mümkün kılma temel ilkesine dayanan bir stüdyosuz.

Immage & Form Games

SteamWorld Quest, Dig 2, Heist ve diğer SteamWorld oyunlarının yapımcıları!

Increpare Games

Increpare Games Ltd, Stephen Lavelle tarafından kurulan ve işletilen Londra merkezli bir İngiliz video oyun geliştiricisidir. Lavelle, Latince "azarlama" anlamına gelen "Increpare" takma adını kullanır.

Infinity Ward

Hayranlarımıza inanılmaz deneyimler sunmaya ve yol boyunca tutkumuzu paylaşmaya adadık.

InnerSloth

InnerSloth, Washington merkezli bir video oyun geliştirme stüdyosudur. En çok Among Us ve The Henry Stickmin Collection oyunları ile bilinir. PC, macOS ve Mobil cihazlar için oyunlar oluştururlar. InnerSloth, 2020'de hızlı başarı ve artan popülaritenin ardından artan zorluklarla karşı karşıya kaldı.

InXile Entertainment

inXile Entertainment, rol yapma video oyunları konusunda uzmanlaşmış bir Amerikan video oyun geliştiricisidir. Şirket, 2002 yılı sonlarında Interplay Productions'ın kurucusu Brian Fargo tarafından

IO-Interactive

Biz, Danimarka'nın Kopenhag şehrinde bulunan bağımsız bir video oyun geliştirme stüdyosu olan IO Interactive'iz. En çok Hitman serisini yaratmakla tanınırız.

ION LANDS

ION LANDS, ilgi çekici olduğu kadar görsel olarak da çekici, ilginç karakterler ve hikayelerle dolu eğlenceli ve sürükleyici deneyimler yaratmaya adanmış küçük bir oyun geliştirme stüdyosudur. Dreadnought, LA Noire, The Settlers 2-4, The Void, In Between and Incubation gibi portföylere sahip AAA geliştiricilerinden oluşan ION LANDS, hayalindeki oyun deneyimlerini ödün vermeden oluşturmak için bağımsız kalır.

Iron Gate AB

Video oyun geliştiricisi.

Ivory Tower Inc.

Our teams are dedicated to pushing the boundaries of online gaming and reinventing the driving genre.

Kalypso Media

“Kalypso Media‘s titles include the critically acclaimed “Tropico” series, strong strategy game franchises like “Dungeons”, “Port Royale” and “Sudden Strike”.”

Keen Software House

Gerçek bilim, gerçek gerçekler, gerçek fizik ve gerçek duygulara dayalı oyunlar yaratmayı amaçlayan bağımsız oyun geliştirme stüdyosu.

King Art

King Art Games bir Alman video oyunu geliştiricisidir. Şirket, nokta ve tıkla macerasını yarattı The Critter Chronicles adı verilen önceki film ve The Unwritten Tales 2'nin devamı da dahil olmak üzere Yazılmamış Masallar Kitabı kitabı. Kuzgun: Usta Bir Hırsızın Mirası.

KOEI TECMO GAMES CO., LTD.

KOEI TECMO HOLDINGS Co., Ltd. of Japan'ın Avrupa yan kuruluşu olan KOEI TECMO EUROPE Ltd, 2003 yılında faaliyetlerini kurdu ve Londra'nın hemen dışında, Hertfordshire'da kuruldu.

KOJIMA PRODUCTIONS

Kurucu: Hideo Kojima, Kuruluş tarihi: 1 Nisan 2005, Roppongi, Tokyo, Japonya

Konami Digital Entertainment

Konami Digital Entertainment Co., Ltd. sayısız alanda popüler ve çok yönlü içerik geliştirmeye ve BT teknolojisini kullanarak oldukça orijinal eğlence içeriği yaratan bir şirkettir.

LIGHTBULB CREW

Lightbulb Crew, hem Fransa'da hem de İsveç'te bulunan bağımsız bir video oyun stüdyosudur. Yetenekli ve tutkulu oyun geliştiricilerinden oluşan stüdyonun özünde yeni, eğlenceli ve zorlu deneyimler yaratmak var.

LucasArts

1971'de vizyoner film yapımcısı George Lucas tarafından kurulan Lucasfilm, film yapımcısının filmlerin nasıl yapıldığı ve neyle ilgili olduğu konusunda "statükoyu sarsmak" için seçtiği bir yer olan San Francisco Körfez Bölgesi'nde bir tür "asi üs" olarak kuruldu. " Hollywood ana akımından meydan okuyan bir ayrılış ve bağımsız film yapım ruhunu geliştirmek için daha elverişli bir atmosferdi.

Ludeon Studios

Ludeon Studios, bağımsız bir oyun geliştiricisidir. Derin bilgisayar oyunlarını ve hikaye oluşturucuları seviyoruz.

Matt Makes Games Inc.

The moniker "Matt Makes Games" doesn't really make sense anymore, because it implies I'm still doing this alone. That's definitely not true. Lately my roles have included: designer, director, gameplay programmer, and writer.

Maxis

1987'den beri, oyuncuların kendi hikayelerini yaratmalarına ve anlatmalarına olanak tanıyan oyunlar yaptık. SimCity'nin şehir planlaması ve inşasından The Sims'in fantastik yaşam simülasyonuna, Galaktik maceralara ve Spore'un evrimine; orada bulunduk ve simüle ettik.

Mediatonic

Mediatonic Limited, Londra merkezli bir İngiliz video oyun geliştiricisidir. Şirket, Eylül 2005'te Brunel Üniversitesi öğrencileri Dave Bailey ve Paul Croft tarafından kuruldu ve ilk oyunları Snowman Salvage'ı o yılın Aralık ayında piyasaya sürdü.

Mega Crit Games

Mega Crit, Seattle, WA merkezli bağımsız bir oyun stüdyosudur ve Anthony Giovannetti ve Casey Yano tarafından kurulmuştur.

Microsoft

Microsoft Corporation, ABD merkezli bir çok uluslu teknoloji şirketidir. Bilgisayar yazılımları, elektronik cihazlar, kişisel bilgisayarlar ve bilişim hizmetleri geliştirir, üretir, lisanslar ve satar.

Mobius Digital

Mobius'ta izleyicilerimize meydan okuyacak benzersiz ve yaratıcı oyunlar yapıyoruz. Köklerimiz, 2015 Bağımsız Oyunlar Festivali'nde Seamus McNally Büyük Ödül ve Tasarımda Mükemmeliyet, Outer Wilds ve 2014'ün Anlatıdaki Mükemmeliyet adayı Paralect'in geliştirildiği USC'deki Oyunlar Programındadır.

Monolith Productions

Monolith Productions (ya da sadece Monolith) Kirkland, Washington merkezli bilgisayar oyunu geliştiricisi. Monolith aynı zamanda oyunların çoğunda kullanılmakta olan grafiksel oyun motoru LithTech'in geliştirilmesi ile iyi bilinmektedir. 1997 ve 1999 yılları arasında yayınlanmış olan bazı video oyunlarında hem geliştirici hem de üçüncü şahıslar tarafından, dağıtıcı firma rolü üstlenmiştir. 2004 yılında, Monolith Productions, Time Warner'ın bir iştiraki olan Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından satın alınmıştır

Moon Studios GmbH

Moon Studios is an independent video game development studio, founded in 2010 by Thomas Mahler (former Cinematic Artist at Blizzard Entertainment) and Gennadiy Korol (former Senior Graphics Engineer at Animation Lab). The company mainly focuses on highly refined gameplay mechanics within its products and prides itself on an excessive 'iterative polish' process. Moon Studios is a distributed development house: All team members are spread throughout the world, allowing Moon to work with the best and most talented people in the games industry. In 2011, Moon Studios became a Microsoft First Party Developer and is now working on Ori and the Will of the Wisps.

Mossmouth

Benim adım Derek Yu. 2009'da, sürprizlerle dolu heyecan verici, yoğun oyunlar yapmak için havalı insanlarla işbirliği yapabileceğim kişisel stüdyom olarak Mossmouth'u kurdum.

Motion Twin

PATRONUMUZ YÖK. HEPİMİZ EŞİTİZ.

MY.GAMES

At MY.GAMES, we believe in projects that inspire our employees and players alike, and we are dedicated to bringing these amazing entertainment experiences to PC, mobile, and consoles. From planet-hopping adventures in the depths of space to daring conquests in medieval worlds, MY.GAMES works with diverse teams of world-class industry professionals to bring fun, engaging, and immersive new universes and gameplay possibilities to life. MY.GAMES has reached over 500 million players worldwide with its extensive library of games and software. We are a pioneer of hit free-to-play titles available across multiple platforms, including the futuristic first-person shooter Warface, the epic sci-fi MMORPG Skyforge, the fantasy adventure Revelation Online, and mobile juggernauts like Hustle Castle, Bombastic Brothers, and Evolution 2: Battle for Utopia. Conqueror’s Blade, an MMO featuring thrilling combat and cinematic medieval siege battles, is the first game set to launch under the new MY.GAMES banner in 2019.

NetherRealm Studios

Mortal Kombat serisini hayata geçiren yaratıcı ekip, şimdi Warner Bros. Interactive Entertainment'ın bir parçası olan NetherRealm Studios.

Neversoft Entertainment

Neversoft Entertainment , Temmuz 1994'te Joel Jewett, Mick West ve Chris Ward tarafından kurulan Amerikalı bir video oyunu geliştiricisiydi . Neversoft, Spider-Man video oyununun yanı sıra Tony Hawk ve Guitar Hero video oyunu serileriyle de tanınıyordu . Şirket, Ekim 1999'da Activision tarafından satın alındı . [1] Stüdyo, 3 Mayıs 2014'te Infinity Ward ile birleştirildi ve 10 Temmuz 2014'te feshedildi.

New World Interactive

New World Interactive, küçük ve iddialı bir ekip olarak mütevazı başlangıçlarla ilk olarak 2010 yılında kuruldu. Çekirdek üyeleri, Insurgency: Modern Infantry Combat ve Red Orchestra da dahil olmak üzere bir dizi başarılı toplam dönüşüm moduna yoğun bir şekilde katılmışlardı. Ekip, ticari oyunlar geliştirme konusunda deneyimsizdi, ancak kendilerini zamanın diğer mod-dönüşüm oyunlarının başarılarından büyük ölçüde ilham almış ve motive olmuş halde buldu.

Nicolas Meyssonnier

Ben genç bir 3D çevre sanatçısıyım. Eskiden oSome Studio'da çalışıyordum ve şimdi bağımsız bir 3D platform oyunu üzerinde çalışıyorum.

Nine Dots Studio

Geliştiricilere insan gibi ve video oyunlarına oyuncaktan çok sanat gibi davranıyoruz.  

Ninja Theory

Ninja Theory Ltd., mevcut Direktörler Nina Kristensen (Baş Geliştirme Direktörü), Tameem Antoniades (Baş Yaratıcı Direktör) ve Jez San OBE (İcracı Olmayan Direktör) dahil olmak üzere dört ortak tarafından 2004 yılında kuruldu. Stüdyo, en yüksek prodüksiyon değerleri için çabalamaktan ve her zamankinden daha heyecan verici video oyunu deneyimleri yaratmak için sürekli olarak teknoloji, sanat ve tasarımın sınırlarını zorlamaktan gurur duymaktadır.

Nolla Games

Nolla Games tarafından kuruldu: Petri Purho en çok Crayon Physics Deluxe'ün yaratıcısı olarak bilinir. Gençliğinde çok küçük ücretsiz oyunlar da yaptı. Ayrıca bir sürü tahta oyunu da yaptı, ama bundan kimseye bahsetmedi. Bu yüzden lütfen bunu bir sır olarak saklayın.

Numantian Games

Numantian Games, 2013 yılında kurulmuş bağımsız bir video oyunları stüdyosudur. Merkezi İspanya'da olmasına rağmen, dünyanın her yerinden profesyoneller onu oluşturmaktadır.

Obsidian Entertainment

Obsidian Entertainment, şirket merkezi California, Irvine'de bulunan bir Amerikan video oyunu geliştiricisidir. Orijinal fikri mülkiyet yaratmış olsalar da, oyunlarının çoğu lisanslı mülklere dayalı devam oyunudur.

One More Level

One More Level develops high quality games for consoles and PC. The studio was founded in 2014 and it's been growing ever since, expanding its portfolio and team, as well as growing in exeperience and technological know-how. Today One More Level employs around 30 people, both industry veterans and talented newcomers to game development.

Out of the Park Developments

Out of the Park Developments, dünyanın en iyi ABD spor yönetimi ve simülasyon oyunlarının geliştiricisidir.

Panache Digital Games

Panache Digital Games, harika ve akılda kalıcı etkileşimli deneyimler yaratmak için bir araya gelen bir grup video oyunu endüstrisi gazisinin sonucudur. Ödüllü Kreatif Direktör Patrice Désilets'in yönettiği “Panachians”, kendilerini sanatsal ve yaratıcı bir şekilde ifade etmeyi seçtikleri araç olduğu için oyunlar yapıyorlar.

Pearl Abyss

Our goal is to create an unforgettable experience with extraordinary gameplay. Aspiring to create a realistic and immersive game for players, we work with the highest standards of systems, game graphics, and sound. We envision a game where interaction among players are the foundations of excitement. Through competition and cooperation, we want to create eventful and memorable experiences. We want to create games that can connect people.

Periscope Games

Periscope Games, PR: WW2 (Battlefield 2 mod Project Reality'den bir eklenti ekip) ve Liberty's Highway (SQUAD'den bir modlama ekibi) arasındaki birleşmeden ortaya çıkan bir oyun geliştirme stüdyosudur.

Petroglyph Games

Petroglyph'te her zaman tutkumuzu paylaşan yeni ekip üyeleri arıyoruz. Yetenekli insanlara ve güçlü bir kültüre sahip bağımsız bir şirketiz ve bu bize hepimizin oynamak istediği oyunları yaratma esnekliği verir. Çalışma ortamımız açık, eğlenceli ve rahattır ve bireylerin kariyer gelişimlerini desteklemelerine ve en büyük potansiyellerine ulaşmalarına olanak tanır. Kişilik, bakış açısı, iş ahlakı ve motivasyon bizim için sektör lideri yetenek kadar önemlidir. Şirketin tüm alanlarında kişisel dürüstlüğe, bütünlüğe ve açıklığa inanıyoruz.

Phobia Game Studio

Phobia Game Studio'nun şu anda sadece Carrion olan bir oyunu vardır.

Pillow Castle

Pillow Castle, Seattle, Washington'da bulunan bir şirkettir. Ekip, özgün, gerçeküstü deneyimler yaratmak isteyen küçük, bağımsız bir stüdyodur.

Playdead

Playdead is an independent game developer and publisher based in Copenhagen, Denmark. We are hard at work on bringing LIMBO and INSIDE to more players - and on making new games.

Playground Games

Playground Games Limited, İngiltere merkezli bir İngiliz video oyunu geliştiricisi. Daha büyük Forza serisinin bir parçası olan Forza Horizon serisini geliştirmesiyle tanınır. 2018'de Playground Games, Microsoft Studios'un bir parçası oldu. Ayrıca şu anda Fable serisindeki bir sonraki oyunun geliştirme aşamasındalar.

Polytron Corporation

Polytron Corp., IBM Kişisel Bilgisayar için bir enstrümantasyon ürünleri serisi oluşturmak üzere açılan, 1982'de kurulmuş bir yazılım şirketidir.

Proxy Studios

Proxy Studios, 2009 yılında kurulmuş bağımsız bir oyun geliştiricisidir. Küçük ama son derece yetenekli ve tutkulu uluslararası ekibimiz, zaman ayırmaya değer atmosferik, derin ve eğlenceli video oyunları yaratmaya kendini adamıştır.

PUBG Corporation

PlayerUnknown's Battlegrounds ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100'e yakın oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler

QLOC

Dünya çapında en iyi taşıma sağlayıcılarından biri olarak tanınmamıza rağmen, bir grup çapraz platform geliştiriciden daha fazlasıyız. Ekibimiz 300'ün üzerinde uzman içerir Kalite Güvencesi, Yerelleştirme ve Sanat Tasarımı konularında deneyimli olan. İşlevsel, uygunluk, yerelleştirme ve uyumluluk testleri sağlıyoruz, oyunları 35 dile çevirip yerelleştirin ve 2D ve 3D grafikler, karakterler ve konsept çizimleri sunun.

Quantic Dream

Quantic Dream is an award-winning French video game developer and publisher founded to create AAA games with a focus on emotional, interactive storytelling and innovation in narrative.

Rare

Rare Merkezi İngiltere'de bulunan 1985'te kurulmuş olan genellikle konsollar için video oyunu geliştiren firma. Rare firmasının tüm hakları 2002 yılında dev bilişim firması Microsoft 3,75 milyar ücret ile satın alınmıştır.

Raven Software

Raven Software, Wisconsin merkezli bir Amerikan video oyunu geliştiricisidir ve 1990 yılında kurulmuştur.

Ravenhood Games

Ravenhood Games, iki adamın In Silence adlı bir oyun yapmasıyla başlayan bir Türk video oyun geliştirme stüdyosu.

Redbeet Interactive

Küçük, arkadaş canlısı ve yetenekli bir ekibiz. Ping-pong oynuyoruz ve kanca attığınız harika bir oyun yaratıyoruz.

Redstone Interactive

Mayıs 2015'te, yerel bağımsız geliştiricileri kullanarak orijinal fikri mülkler oluşturan yepyeni bir yazılım eğlence LLC'yi başlattık. Oyunlar, uygulamalar ve sanal oyuncaklar yaratıyoruz.

Relic Entertainment

Age of Empires IV, Company of Heroes ve Warhammer 40K: Dawn of War'un ödüllü RTS geliştiricisi!

Re-Logic

Re-Logic, Indiana merkezli bir Amerikan bağımsız oyun geliştiricisi ve yayıncısıdır. Andrew Spinks tarafından 2011 yılında kuruldu. Şirket, en çok 2D aksiyon-macera sanal alan video oyunu Terraria'yı geliştirip yayınlamasıyla tanınır.

Render Cube

GOG.com dijital bir dağıtım platformudur - seçilmiş oyunların bulunduğu bir çevrimiçi mağaza, size seçim özgürlüğü sunan isteğe bağlı bir oyun istemcisi ve canlı bir oyuncu topluluğu.

Resonair

Sanatçılarımız, müzisyenlerimiz, hikâye anlatıcılarımız, mühendislerimiz, yapımcılarımız ve yönetmenlerimiz - her biri kendi alanında bir yaratıcı.

Respawn Entertainment

İnanılmaz oyun deneyimleri yaratıyoruz.

Riot Games

Riot Games, Los Angeles/Kaliforniya merkezli bir oyun yapım ve dağıtım şirketidir. 2006 yılında Güney Kaliforniya Üniversitesi'nde oda arkadaşı olan Brandon Beck ve Marc Merrill tarafından kurulmuştur.

Robot Entertainment

Robot Entertainment, Microsoft tarafından kapatıldıktan sonra feshedilmiş Ensemble Studios'un kurucuları tarafından oluşturulan bir video oyunu geliştirme ve yayınlama şirketidir.

Rockstar Games

Rockstar Games, diğer bir adı Rockstar NYC olan, Take-Two Interactive'e bağlı uluslararası video oyun yapımcı firması. Firma ABD New York'ta kurulmuştur. Başta Grand Theft Auto olmak üzere Max Payne, L.A. Noire, The Warriors, Bully, Manhunt, Midnight Club, State of Emergency, ve Red Dead gibi açık dünya ve serbest dolaşımlı oynanışı temel alan oyunlarıyla tanınmıştır. Rockstar Games 1998'de Sam Houser, Terry Donovan, Dan Houser, Jamie King ve Gary Foreman tarafından kuruldu.

Rocksteady Stüdyoları

Rocksteady Studios, Londra'da kurulu İngiliz video oyunu geliştiricisi firmadır. Firma Urban Chaos: Riot Response, Batman: Arkham Asylum, Batman: Arkham City ve Batman: Arkham Knight yapımlarını geliştirmiştir.

Saber Interactive

Saber Interactive Sankt-Peterburg, Rusya'da geliştiricisi bulunan, merkezi Millburn New Jersey Amerika'da olan bir video oyunu geliştiricisi. Firmanın geliştirdiği oyunlar genelde Macera oyunları'dır.

Sad Square Studio

Beklenen Visage korku oyununun arkasında yeni kurulan stüdyosuyuz. Korku türüne çok ihtiyaç duyulan, gerçekten ilham veren ve ürkütücü bir oyun eklemek için Ocak 2015'te güçlerimizi birleştirdik.

Saints Row IV

Deep Silver, Planegg merkezli Koch Media'nın video oyunu yayıncılığı için kurulmuş bir bölümüdür.

SCS Software

Sürüş ve yönetimi tek bir platformda birleştiren benzersiz bir deneyim yarattık ve milyonlarca hevesli hayranın oyunumuza ilgi duyduğunu görmekten gurur duyuyoruz.

SEGA

Sega Games Co., Ltd., Japonya merkezli bir çok uluslu video oyunu geliştirme ve yayımlama şirketidir. Şirket, 3 Haziran 1960 tarihinde kurulmuş olup ağırlıklı olarak video oyunları ve arcade oyun makineleri üretmektedir.

Shiro Games

Shiro Games, Fransa'nın Bordeaux şehrinde bulunan bağımsız bir video oyun geliştirme stüdyosudur. Ekibimiz, mükemmellik için çabalayan ve günlük olarak cesur kararlar verecek kadar cesur olan yetenekli ve tutkulu geliştiricilerden oluşmaktadır. Her zaman iyi kalpli, her türlü zorluğun üstesinden gelme isteği ve Shiro Games'i daha da iyi bir stüdyo yapacak yeni bir bakış açısı getirme yeteneği olan daha büyük insanlar arıyoruz.

Slightly Mad Studios

Günümüzün Öncü Teknolojisinden Geleceğin Ürünlerine Güven

Slitherine Itd.

Slitherine Software UK Limited, 25 Haziran 2000'de kurulmuş bir İngiliz video oyun geliştiricisidir.

Softstar Entertainment

Softstar Entertainment Inc., Çin pazarı için PC oyunları için lider bir markadır ve Çin Paladin, Xuan Yuan Sword ve Richman'ı en iyi bilinen 3 Çince konuşulan oyun IP'si olarak yaratmıştır. Aynı zamanda, televizyon dizileri, romanlar, çizgi romanlar ve fiziksel oyunlar gibi çok çeşitli medyalarda sunulan yan ürün ve hizmetlerin geliştirilmesine yatırım yapan ilk Çinli oyun sağlayıcısıdır. ve geniş kapsamlı tüketiciler. Bugüne kadar Softstar, Büyük Çin'de (Çin ana pazar) 500 milyon kişilik bir hayran kitlesine ve tüm Çin'deki hayran kulüplerine sahip; yerli ve yabancı iş ortakları, Kuzey Doğu Asya, Güney Doğu Asya, Kuzey Amerika ve Avrupa'yı kapsamaktadır.

Soleil Ltd.

Soleil'de, kaybolan coşkuyu yeniden uyandırmak, dünyayı ham bir heyecan girdabına sürüklemek için oyunlar yaratıyoruz; Her yaştan insanın içinde sahip olduğu merak ve merak duygusunu tetikleyen aynı heyecan. Oyunlarımızı oynayanlar için unutulmaz anlar yaratan işte bu duygulardır.

Sports Interactive

Sports Interactive, Football Manager ve Eastside Hockey Manager serileri aracılığıyla dünyanın önde gelen spor yönetimi simülasyonları geliştiricisidir.

Square Enix

Square Enix Holdings Co., Ltd., Japonya merkezli bir video oyunu geliştirme ve yayımlama şirketidir. Şirket, 1 Nisan 2003 tarihinde Enix Corporation ile Square şirketlerinin birleşmesi sonucu kurulmuş olup şirketinin %80 hissesi eski adıyla Square şirketine aittir

Starbreeze Studios

Starbreeze Studios AB, Stockholm merkezli bir İsveçli video oyunu geliştiricisi ve yayıncısıdır. Stüdyonun geliştirdiği önemli oyunlar arasında The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay, Payday 2 ve Brothers: A Tale of Two Sonsbulunmaktadır.

Stardock Entertainment

Dahili Stardock Entertainment bölümümüz, Fallen Enchantress, The Political Machine ™ 2016 ve ödüllü Galactic Civilizations serisini içeren Windows PC için strateji oyunları geliştiriyor . Ayrıca Yayınlıyoruz ... Stardock Entertainment ayrıca Ironclad Games gibi Windows PC oyunları yayınlamaya 3. parti geliştiriciler ile çalışır ™ A Solar Empire RTS Franchise ve Gaz Powered Games Sins ® aksiyon / strateji karması, yarı tanrı ™ .

Stormling Studios

Stormling Studios, İstanbul merkezli bağımsız bir oyun geliştiricisidir: Onur Şamlı, Oral Şamlı ve Pınar Parmak olmak üzere üç yaratıcı kişiden oluşur.

Studio Wildcard

Studio Wildcard, çekirdek oyuncular için tasarlanmış iddialı bağımsız yapımlara AAA kalitesini getirme misyonuyla 2014 yılında kuruldu.  

Subset Games

Subset Games is a two person game studio comprised of Justin Ma ( @Jarmustard ) and Matthew Davis. We made FTL and Into the Breach.

Supergiant Games

Çocukken oynadığınız oyunlar gibi hayal gücünüzü ateşleyen oyunlar yapmak istiyoruz.

Supermassive Games

BAFTA ödüllü, hem hikaye anlatımı hem de VR alanında yenilikçilikle tanınan bağımsız bir oyun geliştiricisiyiz

System Era Softworks

System Era Softworks, Seattle, Washington merkezli deneyimli oyun geliştiricileri tarafından yönetilen küçük bir geliştirme stüdyosudur. İlgi çekici oyun sistemleri için ortak tutkularımızla 2014 yılında kurulan ve iyimser uzay çağı fütürizminden esinlenerek, gelecek nesil uzay yolcuları için motivasyon sağlayabilecek oyunlar geliştirmeye çalışıyoruz.

TaleWorlds Entertainment

TaleWorlds Entertainment, kısaca TaleWorlds, video oyunları geliştiren bağımsız bir Türk oyun firmasıdır. 2005 yılında Armağan Yavuz ve İpek Yavuz tarafından Ankara'da kurulmuştur. Stüdyoları ODTÜ Teknokent'te bulunmaktadır.

Team17 Digital

Eğlenceli ve kaliteli oyunları seven oyuncular ve geliştiricileriz; bağımsız ruhumuzdan ödün vermeden liderlik eden ve besleyen, dünyanın dört bir yanındaki stüdyolar için bağımsız bir oyun şirketi ve yaratıcı ortak.

Techland

Dying Light ve Call of Juarez franchise'larının yaratıcısı ve yayıncısı.

Teyon

Teyon, PC, Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One ve cep telefonları dahil olmak üzere tüm önde gelen platformlar için Polonyalı bir video oyunları geliştiricisi, yapımcısı ve çevrimiçi yayıncısıdır. Şirketin Polonya'da Kraków ve Łódź'da iki ofisi ve Tokyo, Japonya'da bir ofisi vardır ve toplamda 3 geliştirme ekibi oyun dağıtımı üzerinde çalışmaktadır.

The Coalition

The Coalition is a growing team of talented, creative, fun-loving professionals, united in their passion for Gears of War. As a Microsoft first-party studio, we focus on pushing the limits of interactive entertainment and taking Gears to new heights. We believe that if you want to go far, go together. It takes a diverse team of people sharing a common vision to make a groundbreaking game. Mutual trust, a shared purpose, and the determination to overcome any obstacles together defines what it means to have a great team. We also believe that fun games can only come from teams that have fun! We take our work seriously, but not ourselves. And when it comes to having fun, it helps that The Coalition calls beautiful Vancouver, Canada home. With a mild climate, vibrant nightlife, abundant arts and culture, diverse culinary scene, and no end of outdoor adventures, the area has something for everyone.

The Sims Studio

The Sims Studio is a subsidiary of Electronic Arts (EA), located primarily at EA's Redwood City campus. It was created in 2006, as The Sims Division, and took over development of The Sims series from Maxis (which allowed Maxis to devote its resources to developing Spore). The Sims Studio has developed all games in The Sims series since The Sims 2: Bon Voyage, including The Sims 3 and all of its expansion and stuff packs. Despite The Sims development leaving Maxis, many Maxis developers remained with The Sims Division/The Sims Studio to continue developing the series.

THQ Nordic

Merkezi Viyana'da (Avusturya) bulunan ve Almanya, İsveç, Finlandiya ve ABD'deki yan kuruluşları bulunan THQ Nordic markaları arasında Darksiders, MX vs. ATV, Destroy All Humans, Wreckfest, Titan Quest, Biomutant, Gothic, ELEX, Kingdoms of Amalur ve daha fazlası bulunur.

Thunder Lotus Games

2014'te kurulan Thunder Lotus Games, Jotun'u 2015'te Steam'de ve gelecek yıl konsollarda kritik ve ticari başarıya sundu. Jotun'un başarısını temel alan Thunder Lotus, oyunda işe yarayan şeyleri (sanat tarzı, büyük patron dövüşleri, daldırma) aldı ve onu sonsuz tekrar oynanabilirlik ve stüdyonun oyununu oluşturmak için metroidvania türünün doğrusal olmayan aksiyon dolu oynanışıyla birleştirdi. merakla beklenen ikinci oyun, Sundered.

Timberline Studio

Kaliforniya, South Pasadena'da rahat, güneşli bir kahve dükkanında. Lindsey Rostal ve Nathan Fulton anlatı oyunlarının gücü ve oyuncunun hikayesi hakkında sohbet etti. Onları anlatı deneyimini deneyimlemek için bir yola koyan bu buluşmaydı. Timberline Studio'yu kurmak için birlikte güçlerini birleştirdiler ve ilk başlıkları The Red Lantern'i yaratmaya başladılar. Şimdi, onlarca yıllık birleşik geliştirme deneyimine sahip küçük ama güçlü bir ekiple, oyuncuları şaşırtacak ve memnun edecek bir oyun oluşturmak için çalışıyorlar.

Treyarch

1996 YILINDAN BERİ OYUNLARI GELİŞTİREN TREYARCH, SEKTÖRÜN EN İYİ VE EN PARLAK YETENEĞİNİN EVİ

Triternion

Avusturya, Kanada, Almanya, Polonya, Slovenya, İspanya ve İsveç'ten küçük bir uluslararası bağımsız geliştiriciler ekibiyiz. Çoğumuz sanat veya bilgisayar bilimlerinde bir geçmişe sahibiz ve aynı zamanda rekabetçi bir şekilde oynadığımız çok oyunculu slasher oyunlarının büyük hayranlarıyız. Şu anda ilk başlığımız olan Mordhau üzerinde çalışıyoruz.

Tuxedo Labs

İsveçli oyun geliştiricisi, 1978 doğumlu. On iki yaşında Commodore VIC 64 ve Amiga bilgisayarlarda eğlence için programlamaya başladı, çoğunlukla montaj dilinde oyunlar ve demolar. Çalışmalar arasında Linköpings Universitet'teki Medya Teknolojisinde Yüksek Lisans bulunmaktadır.

Ubisoft Montreal

Ubisoft, oyuncuların hayatlarını orijinal ve unutulmaz oyun deneyimleriyle zenginleştirmeye kendini adamış bir dünya yaratıcısıdır.

Urban Games

Urban Games, İsviçre'nin Schaffhausen şehrinde bulunan bağımsız bir video oyun geliştiricisidir. 2013'te kurulan şirket, 2014'te ilk oyunu Train Fever'ı ve 2016'da ikinci oyunu Transport Fever'ı piyasaya sürdü.

Valve

Valve half-life oyun serisinin yapımcı ve yayınlayıcısı.

Varsav Game Studios

VARSAV Game Studios ekibi, "farklı bir bakış açısı" sunan oyunlar yaratmada uzmanlaşmış 40 genç ve yetenekli geliştiriciden oluşuyor. Ekip bunu, oyuncuya oyunda daha önce diğer oyunlarda keşfedilmemiş benzersiz bir ana karakter perspektifi sunarak yapar.

Vermillion Digital

Vermillion Digital, uluslararası düzeyde oyuncuların isteklerini yerine getirebilecek yüksek kalitede oyunlar yaratmak ve geliştirmek için kuruldu. Vermillion Digital, kendisini Tayland'daki en iyi oyun geliştirme şirketlerinden biri haline getirme hedefine sahipti, bu gerçek ve adil ve pazara kaliteli oyunlar vermeye istekli.

ViewApp

ViewApp, Avusturya'nın güzel şehri Viyana'da bulunan bir şirkettir. Sanal deneyimler için yüksek kaliteli ve fotogerçekçi 3B içerik oluşturma konusunda uzmanız.

Vlambeer

1928'den beri çarşıya geri dönüyoruz

Volition Inc

Deep Silver Volition, LLC (eski adıyla Parallax Software Corporation ve Volition, Inc.), Champaign, Illinois merkezli bir Amerikan video oyunu geliştiricisidir.

Warpzone Studios

Warpzone Studios, 2016 yılında üç kurucu ortak olan Linda, Fredrik ve Anders ile başlayan küçük bir stüdyodur. Oyun sektöründe 2020 yılı itibariyle her biri 14 yıl boyunca birkaç farklı yerde çalışmışlardır. 2019'da oyunlarını yaklaşık% 1000 daha iyi hale getiren Daniel (3D), Björn (Oyun Tasarımcısı), Daniel (Programcı) ve Axel (2D) katıldı!

WB Games

Warner Bros. Interactive Entertainment, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir video oyunu şirketidir. Şirket, Ocak 2004 tarihinde Jon Burton ve Andy Ingram tarafından kurulmuş olup Warner Bros. Home Entertainment.'in bir yan kuruluşudur.[2] Şirketin merkezi Kaliforniya'nın Burbank kentinde yer almaktadır.

ZA/UM

Canavar gibi dans et ya da hayatın anlamını çöz.

Zenimax Online Studios

2007 yılında kurulan ZENIMAX ONLINE STUDIOS, efsanevi Elder Scrolls franchise'ını çevrimiçi olarak almak için kuruldu. O zamandan beri, sektördeki en yetenekli bireylerden bazılarını kendimize çekip geliştirdik ve mevcut ve gelecekteki projelerimizi geliştirirken işbirliğine dayalı, teşvik edici ve açık bir çalışma ortamını teşvik etmek için çalışıyoruz.